سفر

پدر و مادر پیرم بعد از انجام سفر موفقیت آمیز خانوادگی ( بدون متعلقین) و تجدید خاطرات قدیم برای جمع کردن دوباره بچه هاشون دور هم و با توجه به انتقادهای سفر قبلی و به منظور رفع کدورت ها و اسطکاک های احتمالی بین متعلقین فرزندان تصمیم گرفتند سفری تفریحی با تقبل هرینه آن به شمال کشور با حضور فرزندان ، متعلقین ، نوه ها و نتیجه ها داشته باشند .  در این بین مقرر شد هفته گذشته با هم به سمت شمال ( رشت ) حرکت کنیم . جاتون خالی یاد همه اونهایی که میشناختم کردم هر کسی از هر کسی گله داشت بیخیال شده بود همه با هدف فقط تفریح حضوریافته بودند و دیگر هیچ.اونچه بیش از پیش نمود داشت استقبال نسل دوم و حتی سوم از این نوع همایش ها بود و جالب تر ، عدم چالش و تنش فیمابین نسل اولیها( فرزندان) و نسل  دومی ها در خصوص مسایل فرهنگی بود گویی این دو با ظاهری کاملا متفاوت هردو یک گونه تفکر را سرلوحه داشتن :‌اصالت توام با تجدد و همراه با استفاده از امکانات و تکنولوژی روز.

 البته زن و شوهر ها هم به دور از تعارفات همیشگی ( جنگ و جدل های معمول) حداقل ظاهرا با تفاهم و دوستی روزگار سپری کردند تا به خوبی و خوشی گذشت و آنچه به جاماند خاطراتی شیرین و بیاد ماندنی بود که باز هم جای همه شما خالی .

این ها همه خبر از روزهای خوبی بود که دیگر حتی فکر کردن به آن هم به رویا شبیه بود اما این حباب رویایی بالاخره شکل ظاهر گرفت و ماندگار شد در اذهان حضار .

جادارد یادی بکنم از برادری که دست روزگار و تقدیر او را از نظر بعد مسافت از ما دور نمود و مقیم کشور فرانسه نمود تا ما در حسرت تقسیم این شادی و این خاطرات شیرین با او فقط به تکنولوژی ارتباطات دل ببندیم .

به امید شادی و بهروزی برای همه خانواده های ناب و اصیل ایرانی

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
خاله ریزه

همیشه به سیر و گشت... مسافرت خیلی خوبه...مخصوصن با خانواده...چون احساس باهم بودن می‌کنی...باهم شاد بودن...در تمام اوقات سفر... انشاالله همیشه خوش باشید یاحق

مامان و نی‌نی‌ش

همیشه به سفر... چقدر خوب که خوش گذشته... بعضی وقتها همچین سفرهایی برای تجدید قوا واقعا نیازه... منم عاشق همچین سفرهایی هستم..